Gizlilik ve Güvenlik

 

mutfakciyiz.com, üyelerin ve müşterilerin kişisel bilgilerinin güvenliğine ve dolayısıyla site güvenliğine büyük önem vermektedir.
 
mutfakciyiz.com bazı hizmetleri verebilmek ve hizmet kalitesini artırabilmek amacıyla, üyelerinden ve müşterilerinden bazı kişisel bilgiler istemektedir. Üye ve müşterilerinden bilgi talebinde bulunulurken esas aldığı ilke “amacın gerektirdiği en az bilginin talep edilmesi” şeklinde özetlenebilir. Üye ve müşteriler, site kapsamındaki hizmetlerden yararlanabilmek için mutfakciyiz.com tarafından talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde sağlamayı kabul ve taahhüt ederler.
 
 
Gizlilik İlkelerimiz:
Bize vermiş olduğunuz her türlü bilgi, tarafımızca sır olarak kabul edilip kesinlikle 3. şahıs veya kurumlar ile paylaşılmayacaktır. Sipariş esnasında bize vermiş olduğunuz adınız-soyadınız, adresiniz, telefon numaralarınız, e-mail adresiniz, alıcının adı-soyadı, adresi, telefon bilgileri, mesajınız bizim açımızdan birer gizli bilgi olarak kabul edilip aramızdaki gizlilik anlaşması ile koruma altındadır.
Ayrıca, sipariş detay bilgileriniz kesinlikle internet üzerinde bir dosya üzerinde saklanmamaktadır.
mutfakciyiz.com olarak müşteri memnuniyeti, güvenliği ve gizliliği en dikkat ettiğimiz konuların başında gelmektedir. Bu yüzden online satış mağazamız kendi sitemiz üzerine kurulu 256 bit SSL sertifikası ile güvenli hale getirilmiştir. Kredi Kartı işlemleri içinse bankaların sanal pos sistemi kullanılmaktadır.
 
SSL Sertifikamız:
Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 256 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. SSL sertifikamızı, sipariş sayfasına geçtiğinizde üstteki URL kısmında yeralan kilit işareti üzerine iki kez tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. SSL sertifikamız kendi sitemiz ve firmamız adına kayıtlıdır.
 
SSL Nedir:
Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır.
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 256 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 256 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır.  Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez. 

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Kötü niyetli bir kişinin 256 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.
Daha fazla bilgi için http://www.ssl.com sitesi ziyaret edebilirsiniz.
 
Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları:
 
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil, fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun. Kredi kartı numaranız, son kullanma tarihi ve CVC (Güvenlik numarası) numarası bilgilerini başkalarıyla paylaşmayın. Restaurant, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri, bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler. Sizler de ay sonu gelen hesap özeti bilgilerinizi dikkatli bir şekilde kontrol edip size bir şey ifade etmeyen alışverişler için ilgili firmalarla irtibata geçiniz.
Ödeme